İRLANDA VİZESİ

İrlanda ile Kardeşlik Tarihçemiz   

Geçmiş tarihimizdeki yakınlığımızdan dolayı İrlanda halkı Türkleri çok fazla sevmektedir. İngilizlere karşı bağımsızlık mücadelesi veren İrlanda halkı 1845 yılında ülkenin geçim kaynağı olan patates zehirlenmesinden 1 milyon kadar halkını kaybetmenin üzüntüsünü yaşamış, İngiltere asilzadeleri tarafından tarlalarda ağır şartlarda çalışmaya zorlanmış ve büyük bir açlık ve yoksullukla mücadele ederken o dönemde Osmanlı Padişahı Sultan Abdülmecid Han tarafından 10bin Sterlin yardım etmek istemiş fakat İngiltere Kraliçesi Victoria tarafından paranın sadece Bin Sterlininin İrlanda’ ya gideceği belirtilmiştir. Bu nedenle Sultan Abdülmecid Han en iyi niyeti ile sayısı 5milyona gerileyen İrlanda halkına tahıl yüklü 5 gemi göndererek yardımda bulunmuştur. İngiltere baskısı ile Dublin limanına yanaşamayan gemiler tahılları Drogheda Limanında bırakmıştır. Bu nedenle İrlanda Hükümeti Osmanlı Sultanı Abdülmecid Han’a bir teşekkür mektubu göndermiş ve Drogheda şehri amblemine Osmanlı Hilal yıldızına yer vermiştir. Ayrıca şehrin en önemli futbol kulübü Drogheda United armasında hilal ve yıldız kullanılmaktadı

İrlanda vizesi başvuruları büyük bir titizlik gerektirmektedir. İrlanda turist vizesi, İrlanda ticari vize, İrlanda öğrenci vizesi, İrlanda vize evrakları, İrlanda vize ücretleri, yurtdışı vizeleri hakkında tüm bilgileri sayfamızdan okuyabilir, vize memurumuzdan detaylı bilgi alabilir siniz. İrlanda vize dosyanızı güvenle VizeGO Vize Danışmanlık Hizmetleri memurlarımıza teslim edebilir, profesyonel destekle başvurunuzu yapabilir siniz. İrlanda vizesi evraklarınız tarafımızdan İrlanda Konsolosluğuna teslim edilmekte ve vizeniz 10 işgünü içerisinde İrlanda vizenizi alarak pasaportunuzu size teslim etmektedir.

İrlanda vizesi başvurusunda VizeGO danışmanlarınızın size vereceği talimatları birebir takip etmeniz halinde %100 vize almanız saglanmaktadır.

VizeGO Vize danışmanlık hizmetleri Türkiye genelinde 15 acente , Dublin şehrinde 2 okulun ve 1 adet yurtdışı egitim danışmanlık firmasının Vize Danışmanlık hizmetlerini vermekte ve İrlanda’da egitim almak isteyen Öğrenci adaylarına hizmet vermektedir. Son 5 yıldır İrlanda’da İngilizce öğrenmek Türk gençleri  tarafından en fazla tercih edilen ülkedir.

İrlanda’da İngilizce öğrenmek size neler sağlıyor? 

 1. İrlanda’da uzun dönem 25 hafta İngilizce dil okuluna kayıt oldugunuzda otomotik olarak İrlanda Work and Study vizesine başvurunuzu yapıyoruz.
 2. Çünkü İrlanda’da İngilizce öğrenirken yasal çalışma izni veriliyor.
 3. 25 hafta (6ay) İngilizce dil okuluna kaydınızı yapıyoruz Fakat size 8 aylık vize alıyoruz. Bu programın adı Work and Study İreland olarak geçiyor.
 4. İrlanda’da work and study vizesi ile çalışabilmeniz için yaşınız 18 -31 arasında olmalıdır.
 5. İrlanda’da 6 ay dil okuluna giderken Part-time yani haftada 20 saat çalışma izniniz oluyor. Bayram ve tatil günlerinde full time çalışabiliyorsunuz.
 6. Son 2 ay ise Full-Time yani haftada 40 saat ve üzeri çalışma izniniz oluyor.
 7. Bu vize 8 +16 +24 olmak üzere 2 yıla kadar tarafımızdan uzatılabiliyor. Yani İngilizce öğrenmek için İrlanda’da work and study programına katılmakla 2 yıl süreyle İrlanda’da yaşama, çalışma hakkına sahip oluyorsunuz.
 8. Üstelik 2. ve 3. dönem programlarında okulunuza yarı fiyat ödüyorsunuz. Örnegin 2023 yılında-25 hafta İngilizce dil okulu 2800€uro’ dan başlıyor. İkinci ve Üçüncü work and study yaparken okulunuza 1400€ ödeyerek çalışma izninizi uzatıyoruz.
 9. Eger kalifiyeli bir mesleginiz varsa örnegin mimarlık, mühendislik, yazılımcı….. gibi kurumsal bir şirkette çalışabilir, eger şirket sizin mesleginizden memnun kalır ve İrlanda devletine sizinle sürekli çalışmak istedigini belirten bir başvuru yaparsa Şirket Sponsorlugu başlıgı altında kalıcı İrlanda oturumu alabilirsiniz. Bu şekilde bizimle başvuran ve oturumunu almasını sagladıgımız birçok müşterimiz olmuştur. Sizinde kalifiyeli bir mesleginiz var ise ve yurtdışında yaşamayı ve çalışmayı hedefliyorsanız ve hatta farklı bir ülke pasaportuna da sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.
 10. Eğer kalifiyeli bir mesleginiz henüz yok ve yeni mezun iseniz; 2 yıl süreyle work and study programına katılmanızı öneriyoruz. 3 yılınızda İrlanda’da Master eğitiminize başlatıyoruz.
 11. İrlanda’da yüksek lisans yaparken çalışma izniniz var.
 12. İrlanda’da Yüksek Lisans eğitimleri 1 yıl sürmektedir.
 13. İrlanda’da master ücretleri 16.000euro’dan başlamaktadır.
 14. İrlanda’da MBA -Master of Business Administration eğitimini Türkiye’de her bölümden Üniversite mezunları katılabilir. örneğin hemşirelik, biyoloji, sosyoloji, öğretmenlik, mühendislik, mimarlık, psikoloji….etc
 15. Üstelik ülke içerisinde mevcut adresiniz oldugu için Üniversitelerde aylık taksitlendirme yapılabiliyor.
 16. İrlanda’da yüksek lisans yaparken başarı notunuzu A+ tutarsanız %15 oranında burs almayı da hak kazanmanızı saglıyoruz.
 17. İrlanda’da master yaptıktan sonra 2 yıla varan full zamanlı çalışma izni kazanıyorsunuz.
 18. Bu 5 yıl içerisinde 3 yıllık çalıştıgınızı belgelediginizde yasal olarak oturum alma hakkınız oluyor. Herhangi bir şirket sponsorluguna gerek kalmıyor. (2yıl İngilizce dil okulu +1yıl master +2yıl full çalışma izni)

VizeGo Vize Danışmanlık Hizmetleri; talep etmeniz halinde İrlanda’daki 5 yıllık yaşam sürecinizi birebir organize etmekte tüm dosyanızın takipçisi ve uygulayıcısı olabilmektedir. İrlanda Göçmenliği veya İrlanda Çalışma İzni alımı hakkında kurumsal firmamızın tecrübelerinden faydalanınız!

Kısa Dönem İrlanda Vizesi almak için ne yapmalıyım?

İrlanda’nın en fazla tercih edilen şehri Dublin’dir. Dublin bir teknoloşi şehridir. Dublin Avrupa’nın silikon vadisidir. Türkiye’den yeni mezun yazılımcı gençlerin en büyük hayali Dublin’de Grand Canal Docks meydanında Microsoft, Google, Apple, Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Indeed, Paypal, Ebay, Eventbrite, Etsy…..etc  firmalarından birinde kalıcı olarak işe girmektir. İrlanda’daki kısa dönem vizelerde yasal çalışma izni verilmez. Fakat öncesinde gidip şehri gezmek isteyen birçok Türk insanı bu nedenle İrlanda turist vizesine VizeGO tecrübesinden faydalanarak gitmek istemektedir. Dublin, Limerick, Cork, Waterford, Galway, Belfast, Kilkenny, Drogheda, Lisburn, Kildare, Bray, Athlone, Newry, Londonderry…. her biri gezilmesi görülmesi gereken muhteşem İrlanda şehirleridir.

VizeGO memurları İrlanda Vize Danışmanlığı için başvuru sahiplerine birçok şekilde yardımcı olunmaktadır:

 • İrlanda tur/tatil/gezi/fuar/is daveti/kurs/okul kabul mektuplarınızın vize dosyanıza eklenmesi,
 • İrlanda vize başvurusu için Vize formlarının on-line olarak doldurulması,
 • İrlanda vizesi için evrakların İngilizce ‘ye tercüme ettirilmesi,
 • İrlanda vizesi için İrlanda vize ofisinden vize randevunuzun alınması
 • Uçak bileti rezervasyonunuzun yapılması,
 • Konaklama detaylarınızın yapılması ve vize dosyanıza detayların eklenmesi,
 • Seyahat sağlık sigortanızın yapılması,
 • Uzun süreli eğitimlerde hazırlanacak İyiniyet mektubunun yazılmasına yardım etmesi,
 • İrlanda vize dosyanızın tasnif edilmesi,
 • İrlanda vize ofisine dosyanızın teslim edilmesi,
 • İrlanda vize ofisinden pasaportunuzun teslim alınması,
 • VizeGO Vize Hizmetleri Danışmanınızın talimatlarına uymanız halinde garantili vize kapsamında çalışmaktadır.

İrlanda Vizesi evrak dosyanız için hazırladığınız belgeleri danışmanınıza elden teslim edebilir veya kargo ile gönderebilir siniz. Evraklarınızın zamanında ve eksiksiz olarak teslim edilmesi vize alımında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. İrlanda vizesi evraklarınız Konsolosluğa tarafımızdan teslim edilebilmektedir.

VizeGO Vize Danışmanlık Hizmetleri ile  İrlanda Vizesi başvurusu yapmak ve İrlanda Vizesi tecürbemizden faydalanmak istiyorsanız;  

VİZE MEMURUMUZUN SİZİ ARAYABİLMESİ İÇİN MESAJLARINIZA İSİM +SOYİSİM+TELEFON NUMARASI + SORUNUZU MUHAKKAK EKLEYİNİZ.

İletişim

 

İrlanda Vize Başvuru Merkezleri:

İrlanda Büyükelçiliği  MNG Binası Uğur Mumcu Cad. No: 88 Kat: 3 B Blok Gaziosmanpaşa – ANKARA

Tel: 0312 446 61 72  – Fax : 0312 446 80 61 ankaraembassy@dfa.ie

İrlanda Fahri Konsolosluğu Ali Rıza Gürcan Cad. Meridyen İş Merkezi Kat:4 No: 417 Merter – İSTANBUL

Tel:  0212 482 18 62  – Fax: 0212 482 09 43  info@irlconsulist.com   –   visa@irlconsulist.com

Normal şartlarda İrlanda vizenizin onaylanma süresi 10 işgünü sürmektedir. Kısa süreli dil eğitiminde alınabilecek en kolay ve hızlı vize şu anda İrlanda vizesidir. İrlanda Büyük elçiliğinin yurt dışında eğitim almak isteyen hali hazırda Türkiye’ de bir üniversitede eğitim alan öğrencilerin yaz tatilinde 3ay dil okuluna gitmek isteyenler için alınacak vize 1-2 iş günü içerisinde onaylanmaktadır.

Ayrıca başvuru için hazırladığınız belgeleri posta ile göndermeniz ve On-line başvuru yapmanız da yeterlidir. Belgelerde bir sorun çıkmaması için göndereceğiniz evraklarınızı VizeGO memurlarına kontrol ettirmenizi tavsiye ediyoruz.