Avustralya Öğrenci Vizesi

Avustralya Öğrenci Vizesi eğitim amaçlı Avustralya’ya gidecekler içindir. Avustralya’da dil okulları, Avustralya’da Sertifika ve Avustralya’da Yüksek Lisans başvurularında kullanılan vizedir.Avustralya’da eğitim alabilmek için öğrenci vizesine başvurulması gerekmektedir. Avustralya Öğrenci vizesi başvurunuz için Vize memurlarmızla iletişime geçebilir siniz. 0212 259 60 76 – 0544 259 60 76 .

Türkiye genelinde 15 tane Yurtdışı Eğitim firması ve Istanbul’da bulunan 5 özel Üniversitenin Yurtdışı Öğrenci vizesi danışmanlığını yapmaktayız. Üniversitelerde çalışan akademisyen ve araştırma görevlilerimizin Avustralya turist vizeleri de memurlarımız tarafından başarıyla Yurtdışı Vize başvuruları yapılmaktadır.

Avustralya Öğrenci vizesini almak kolay mıdır? Avustralya, Öğrenci vizesi başvuruları, kolay Avustralya vizesi almak, Yurtdışı vize başvurusu yapmak, Avustralya vizesi ücretleri hakkında detaylı bilgiler için sayfamızı okuyabilir, vize memurumuzla iletişime geçerek, kişisel özellikleriniz doğrultusunda detaylı bilgi alabilir siniz. 0212 259 60 76

Avustralya Öğrenci Vizesinin süresi var mıdır? 12 haftadan uzun süreli eğitimler için alınmaktadır. 12 haftadan kısa süreli eğitimlerde Turist Vizesine başvuru yapılmalıdır.

Avustralya Öğrenci Vizeleri ne kadar zamanda sonuçlanır?  Öğrenci vizesi edinme süresi Avustralya Elçiliğindeki hizmet yoğunluğuna göre değişmektedir. Okul kayıt ve Vize sonuçlanması ve Ucuz Uçak bileti teminini dikkate alarak Okulun Başlangıç tarihini dikkate alarak 12 hafta önce Okul başvurunuzu yapmanızı önermekteyiz. Öğrenci Vizesinin sonuçlanması ortalama 4-6 hafta sürmektedir.

Nasıl Öğrenci vizesi alabilirim? Öncellikle Avustralya’da bir kursa veya okula veya Üniversiteye eğitim ve öğrenim görmek üzere kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Okula kabul edildiğinizde Okuldan size biz kayıt formu ve okul faturası gelicektir.Formları imza ederek Okulun tam ödemesini yapmanız istenmektedir. Akabinde okuldan/Üniversiteden gelecek E-CoE ”Electronic Confirmation of Enrollment” formu gelecek ve Online vize başvurunuz tarafımızdan yapılabilecektir. Hazırlamanız gereken Avustralya vizesi evrakları Online olarak Konsoloslugun sitesine İngilizce isimlendirilerek yüklenmekte ve Submit edildiğinde Biometrik parmak izi randevunuz alınmaktadır.

Avustralya konsolosluğu İngilizce dil okuluna gidecek adayları bir İngilizce dil sınavına tabii tutmaz. Minimum 6 ay da Avustralya’da İngilizce dil okuluna kayıt yaptırabilir, Avustralya’ da çalışma izinli vizenizi alabilirsiniz. Avustralya’ da sadece Üniversite ve Avustralya’ da Yüksek Lisans eğitimi için sadece Konsolosluk IELTS 6,5 skorunuzu görmek isteyecektir.

Avustralya’ ya yüksek öğrenim için giderken Ailemi de beraberinde götürebilir  miyim? Kesinlikle Evet. Avustralya’ da Yüksek Lisans yapmak istiyorsanız ve eşinizle beraber gitmek istiyorsanız Avustralya Konsolosluğu size haftada 20 saat, eşinize haftada full time 40 saat veya over time çalışma izni vermektedir. Avustralya karı/koca/çocuklu aileleri üniversite/Yüksek Lisans/Doktora ile kabul eden tek ülkedir. Avustralya’ da Sertifika eğitimi veya Avustralya’da Yüksek Lisans yapmak istiyorsunuz fakat IELTS düzeyinde İngilizceniz yok ve kendinizi bu konuda eksik hissediyorsunuz. Hiç çekinmeyiniz. Aynı üniversite içerisinde İngilizce hazırlık yılı eğitiminize de başvurunuzu yapıyor ve üniversiteden şartlı kabul mektubunuzu getirerek Avustralya Öğrenci vizenizi alıyoruz.

Yurtdışında Doktora başvuruları çok özel bireysel başvurulardır. Akademisyen yetkilimiz Ofis içinde veya Skype mülakatı ile ücret karşılığında yarım saat doktora başvuruları hakkında detaylı bilgilendirme de bulunmaktadır.

Vize başvurumun kabul edilebilme Oranı nedir? Merkez vize işlem ofisimizdeki memurumuz kişisel özelliklerinizi ve vasıflarınızı dikkate alarak, tamamlamanız gereken eksiklikleri iletecektir. Avustralya Konsolosluğunun belirlediği standart şart ve özellikler tarafınıza iletilecek ve dosyanızı istenilen standartlara uygun hale gelmeniz beklenecektir. Memurlarımız hiçbir dosya için %100 vizeniz olumlu sonuçlanacaktır kelimesini asla kuramazlar. Vize başvurularında sonuçlar garanti kapsamında değildir. Fakat yine de gerçeğe yakın bir orantı tarafınıza verilmektedir.

Avustralya’ da daha fazla kalmak istersem Eğitimimi uzatabilir miyim? Kesinlikle evet. Vize memurlarımız Eğitim Vizenizin başvurusunu yaparken Vize uzatma konusunda yardımcı olmakta ve dosyanızı bu şekilde işleme almaktadır. Avustralya’da eğitim sürenizin bitmesine Engeç 4 hafta yani 1 ay kaldığında vize memurunuzla iletişime geçiniz. Öğrenci Hizmet memurumuz kolayca Avustralya vizenizin yasal olarak uzatma ve eğitim hayatınızı daha uzun süreli alma talebinizi başarı ile sağlayacaktır.

Avustralya vizem reddedilirse ne olur? Avustralya’daki eğitim kurumu okul kayıt hizmet bedelini keserek okul ücretini hesabınıza iade eder. Sadece Avustralya vize ücretiniz yanmaktadır. Tekrardan şartlarınızı düzenleyerek ikinci kere vize başvurusu yapmak hakkınız vardır. Tekrardan vize harcı ödemeniz gerekmektedir.

Avustralya öğrenci vizesi ücreti ne kadardır? 2019 yılı Avustralya vize ücreti 630AU$’ dir. Sigorta bedeli, hizmet bedeli, kargo bedeli, biyometri işlemi bedeli ve danışmanlık bedeli bu ücretlere dahil değildir. Avustralya vizesi kredi kartınızdan online olarak tahsil edilmektedir.

Avustralya’da eğitimim süresinde bir işte çalışabilir miyim? Evet. Hatta diğer ülkelerde olmayan ekstra bir özelliği vardır Avustralya’nın. Yasal olarak haftada 20 saat mesleğinizi yapabilir, beyaz yakalı olarak ta çalışabilir siniz. Hatta bu süreçte yetenekli ve profesyonel meslek sahibi bir yetişkin iseniz Avustralya’da çalıştığınız kurumsal firmadan ”Mesleki sponsorluk” dahi alarak Avustralya Oturum sürecinizi hızlandırabilir siniz. Eğer eşiniz de sizinle beraber Avustralya’ya giriş yapmışsa eşinize Avustralya’da tam zamanlı çalışma izni hakkı olacaktır.

Avustralya vizesi nasıldır? Avustralya vizesi diğer vizeler gibi pasaportunuza basılan bir stamp şeklinde değildir. E-mail üzerinden A4 kağıdına yazılmış olarak gelir ve pasaportunuzun arasında bulundurmanızı isteriz. Uçuşunuz süresinde elçantanızda bulunması zorunlu diğer evraklar memurumuz tarafından size teslim edilecektir.

Avustralya vizesinde Konsolosluk beni arayacak mı?  Evet. Avustralya Ankara Büyükelçiliginden sizi telefonla mülakat için aramaktadır. Okul kayıt işleminizden hemen sonra Vize memurumuz size 80 soruluk bir Liste gönderecektir. Bu sorular net ve resmi bir şekilde cevaplanmalıdır. Zira Online vize başvurunuz yapılırken bu cevaplar dikkate alınmaktadır. Online vize formlarınız doldurulduktan sonra artık memurumuz sizi yeterince tanır hale gelmiştir. Tüm kişisel verileriniz elinde resmi olarak durmaktadır. Vize memurumuz sizinle yazılı ve sözlü Mülakat çalışması yapacaktır. Amaç Konsolosluktan yetkili Konsolos aradığında heyecan yapmadan istenilen cevapları kısa ve öz ve saygı çerçevesinde istenilen standartlarda çok kelime üretmeden konuşabilmeniz dir. Vize dosyanızı hazırlamış ve sizinle ilgili en ince detayları dahi bilen memurumuz Avustralya vizesi mülakatında size sorulacak soruları öncesinde size bildirecek ve karşılıklı telefonla veya ofisimizde birebir Mülakat çalışması yapacaktır.

Avustralya Vizesi Evrakları nelerdir?  Öğrenci vizesi – 12 haftadan uzun süreli kalışlar içindir.

 1. Pasaport -en az 1 yıl geçerliği olan-varsa eski pasaportlar ve işlem görmüş sayfaların fotokopileri.
 2. Online vize formu tarafımızdan doldurulacaktır. Tarafınıza öncesinde teslim edilen 80 soruluk listeyi eksiksiz ve resmi olarak cevaplamanız istenmektedir.
 3. Vize ücreti -Yurtdışına açık kredikartınızdan online olarak Avustralya Konsololoslugu tarafından tahsil edilmektedir-
 4. Biometrik Fotografçıdan Avustralya Konsoloslugu ‘nun  istediği özelliklere uygun olarak 4 Dört adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf. Biometric fotografçılar tarafından ebatlar bilinmektedir. Fotografçınız ayrıca tarafımıza fotoğrafınızı email etmelidir.
 5. Kurs ödendi makbuzunuz.
 6. Zorunlu OSHC sağlık sigorta poliçeniz
 7. Okuldan gelen E-CoE belgesi
 8. Banka Mektubu ve Son 6 aylık Hesap hareketleriniz. Banka hesabı sizin veya ailenizi üzerine olabilir.  -Assesment Level 3 olan sınıflarda örneğin ELICOS bankada bulunan paranın son 3 aydır hesapta olması şartı bulunmaktadır, Assesment Level 2 için bu kural aranmamaktadır-. Banka Mektubu örneği vize memurumuzdan temin edilecektir.
 9. Aileniz masrafları karşılıyor ise durumu açıklayan bir Sponsorluk Mektubu. Sponsorunuzun Kimlik fotokopisi.. -Sponsorluk Mektubu/Affidavit of Support belge örneğini vize memurumuzdan temin edilecektir.
 10. Çalışan iseniz; Gelirinizi gösteren son 6 aylık Maaş Bordrolarınız. İşe giriş Bildirgesi ve 4A hizmet Raporunuz. Öğrenci iseniz; Öğrenci belgeniz, ders notlarını gösteren transkriptiniz. Öğrenci belgeniz-EDevletten alınabilir fakat Konsolosluklar Okuldan alınan kaşeli belgeyi görmek istemektedir. Eğer kendiniz veya ailenizden herhangi biri şirket sahibi ise; En son Vergi Levhası, imza sirküleri, Varsa Ticaret odası sicil kaydı,Varsa kuruluş gazetesi fotokopisi.
 11. Mali Sponsorunuz Avustralya’da ikamet ediyorsa Sponsorunuzun davetiye mektubu, Son 6aylık Banka hesap Hareketleri ve kimliği.
 12. En son Diplomanız. Türkiye’de bir dil kursuna gidilmişse; sertifika ya da dil kursundan bir yazı ve başka kurslara gidilmişse, o kurslara ait sertifikalar. Herhangi bir dil yeterlilik sınavına girilmişse (TOEFL, IELTS vb) alınan neticeyi gösteren belge.
 13. Emniyetten Adli Sicil Kaydı -EDevletten alınabilir-
 14. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği -EDevletten alınabilir-
 15. Askerlik tecil/terhis belgesi -EDevletten alınabilir-
 16. Evli iseniz evlenme Cüzdanı Fotokopisi
 17. Velileri olmaksızın Avustralya’ya seyahat eden 16 yaşın altındaki çocuklar, velilerinin seyahat etmelerine izin verdiklerini belgeleyen noter onaylı İngilizce Muvafakatname.
 18. Varsa tapu, araba ruhsatı ve kira kontratları
 19. Varsa Eşiniz ve çocuklarınızın kimlik ve pasaport fotokopileri

*Avustralya vizesi başvurularında mevcut Türkçe evrakların tümü bir yeminli tercüman tarafından onaylı olarak İngilizce’ ye çevrilmiş  olmalıdır. Bu konuda Merkez Vize hizmetleri desteğini alabilir, yeminli tercüme hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

*Evraklarınızı email etmekte tarama/scanner yapmakta zorlanıyorsanız Evraklarınızı Yurtiçi kargo ile Merkez Vize ofisine kargo edebilir siniz.

Merkez Vize ticari bir kuruluştur. Avustralya vizesi başvurularınız için ofisimizi arayabilir siniz. 0212 259 60 76

****Anadolu’dan Merkez Vize İstanbul ofisimize yapılan başvurularda vize evraklarınızın kargosu için Yurtiçi Kargo’yu kullanınız.

 

*Diğer bilgiler için Australian Immigration Services (Avusturalya Göçmenlik Hizmetleri) websitesini ziyaret ediniz.