Amerika Öğrenci Vizesi

Merkez Vize ofisi Amerika vizesi konusunda uzmandır. Amerika öğrenci vizesi evrak listesi tarafınıza teslim ederek, Amerika vizesi mülakatına sizleri hazırlayarak kolay Amerika Öğrenci vizenizi almanızı sağlamaktadır..Aşağıdaki koşulları sağladığınızda garantili Amerika öğrenci vizesi işlemleriniz yapılmaktadır. Kolay Amerika öğrenci vizesi nasıl alınır? Amerika Vizesi mülakatı nasıldır? Amerika vizesi evrakları nelerdir? Sorularınızın cevapları için Merkez vize ofisi memurlarımızla iletişime geçiniz. 0212 259 60 76 Amerika vizesi evrakları aşağıda görüldüğü gibidir.

Amerika Öğrenci vizesi için hazırlamanız gereken evraklar şunlardır:

1)     Pasaportunuz -enaz 2 sene geçerli olmalıdır-
2)     Tüm eski pasaportlar ve işlem görmüş tüm sayfaların fotokopileri
3)     Biometrik fotografçıdan çektiriniz. Son 6 ayda çekilmiş 2 adet 5×5  vesikalık fotoğraf. Biometrik fotograf stüdyosu tarafından  fotografınız 5×5 boyutunda Merkez vize memurumuza e-mail ile göndermelidir.
4)     Vize başvuru formlarının eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulması gerekmektedir. Bu hizmet tarafımızdan başarı ile yapılmaktadır.
5)     Yurtdışına açık online ödemelere açık Visa/Master Kredi kartınızdan Amerika Konsoloslugu160$ Randevu ücreti, 350$ SEVIS ücreti tahsil edicektir. Kredi kartınızı hazırlayınız.
8)     Amerika’daki okuldan gelecek Orjinal I-20 Belgesi. Amerika’daki kurs/okul/üniversite başvurularınız vize memurlarımız tarafından başarı ile yapılmaktadır.
9)     Gelirinizi gösteren evraklarınız -evrak örnekleri tarafımızdan verilecektir-
10)   Bankadan alınacak Banka Mektubu/Vize mektubu. Son 3 aylık hesap hareketleri. Hesap öğrenci ve/veya Anne,Baba, Abi,Abla gibi 1.dereceden ailesi üzerine olabilir.
12)   Ailenizin maddi durumunu gösteren evraklar. Örneğin; maaş bordroları
13)   Kendinize veya ailenize ait tapular, araba ruhsatları ve kredi kartlarının fotokopisi
14)   Eğer kendiniz veya ailenizden herhangi biri şirket sahibi ise; şirketinizle ilgili evraklar. (Ticaret odası sicil kaydı, son vergi levhanız, imza sirküleri ve kuruluş gazetesi fotokopisi
15)   Aileniz masrafları karşılıyor ise durumu açıklayan bir yazı. Affidavit of Support belge örneği memurumuz tarafından verilecektir.
16)   Hala öğrenciliğiniz devam ediyor ise öğrenci belgeniz ve tatil dönemi dışında gidiyorsanız okuldan alacağınız izin belgesi.
17)   En son Diplomanız, Türkiye’de bir dil kursuna gidilmişse; sertifika ya da dil kursundan bir yazı ve başka kurslara gidilmişse, o kurslara ait sertifikalar Herhangi bir dil yeterlilik sınavına girilmişse (TOEFL, IELTS vb) alınan neticeyi gösteren belge
18)   Emniyetten Adli Sicil Kaydı
19)   Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
20)   Askerlik tecil ya da terhis belgesi
21)   Evli iseniz Evlenme cüzdanı fotokopisi
22)   Velileri olmaksızın Amerika’ya seyahat eden 16 yaşın altındaki çocuklar, velilerinin seyahat etmelerine izin verdiklerini belgeleyen noter onaylı İngilizce Muvafakatname.
23)   DS-160 vize başvuru formları memurumuz tarafından doldurulacaktır.
24)   Eğer Amerika da yasayan bir tanıdığınız sizin için Sponsor olmuşsa I-134 formu doldurarak, banka hesaplarını sunması gerekmektedir.

Amerika vize dosyanızı tarafımıza teslim etmenizi veya kargo etmenizi istemekteyiz. Vize evraklarınızda eksik belgeler va ise -tamamlamanız üzere- listelenmektedir.

Merkez Vize garantili vize kapsamında çalışmaktadır! 

Amerika öğrenci vizesi kısaca F1 vizesi, Amerika’da eğitim almak isteyenlerin başvurması gereken bir vize türüdür. Amerika vizesi ücretleri her sene değişmektedir. Amerika vizesi randevu ücreti ve SEVIS ücreti  yurtdışı ve online ödemelere açık Visa veya Master kredi kartınızdan online olarak tahsil edilmektedir. Amerika vizesi başvurunuz yapılacağı zaman kredi kartınızı hazırlamanız gerekmektedir. Yurtdışı konsoloslukları banka hesabına havale sistemi kullanmamaktadırlar. Amerika öğrenci vizesi ücretleri her sene değişebilmektedir. Memurumuzdan bilgi alınız. 0212 259 60 76 .

 

Amerika Vizesi Mülakatı Nasıldır?

Memurumuzu tarafından size teslim edilen Tükçe 80 soruluk ankete vereceğiniz cevaplar ve hazırladıgınız Amerika vizesi evraklarınız sayesinde sizlere Amerika Konsolosluğunda vize mülakatında neler sorulacağını belirleyebilmekte ve Vize randevunuzdan engeç 1 gün önce sizleri memurumuz mülakata hazırlamaktadır.

****

Türkiye genelinde 15 tane Yurtdışı Eğitim firması ve Istanbul’da bulunan 5 özel Üniversitenin Yurtdışı Öğrenvi vizesi danışmanlığını yapmaktayız. Her yıl 300′ den fazla Amerika Öğrenci vizesi başvurusu yapmaktayız. Üniversitelerde çalışan akademisyen ve araştırma görevlilerimizin Amerika turist vizeleri de memurlarımız tarafından başarıyla Yurtdışı Vize başvuruları yapılmaktadır.

Merkez Vize ticari bir kuruluştur. Amerika vizesi başvurularınız için ofisimizi arayabilir siniz. 0212 259 60 76

****Anadolu’dan Merkez Vize İstanbul ofisimize yapılan başvurularda vize evraklarınızın kargosu için Yurtiçi Kargo’yu kullanınız.